“Gra o tron”–książka do kolorowania (moja opinia)

Gdy tylko dowiedziałam się, że Wydawnictwo Akurat zamierza wydać kolorowankę opartą na powieści czy serialu “Gra o tron”, wiedziałam, że będę ją mieć. Czekałam bardzo niecierpliwie. Kupiłam w dniu premiery. Wzięłam do ręki i… natychmiast zaczęłam kolorować.

graotron1

 

Jestem fanką “Gry o tron”. Zarówno serialu, jak i książek. Właściwie może nawet bardziej książek, niż serialu, ale ponieważ George R.R. Martin jakoś nie spieszy się z pisaniem “Wichrów zimy” i czekanie na kolejne tomy nie napawa optymizmem, naturalnym jest zwrócenie swej uwagi na filmowy rozwój akcji. Szczególnie, że sezon, który niedawno się rozpoczął wybiega już przed powieść i rozwój wydarzeń to jeszcze większa zagadka, niż we wcześniejszych odcinkach.

 

graotron10a

 

Książka do kolorowania “Gra o tron” uprzyjemniła mi oczekiwanie na szósty sezon serialu. Kolorując ją, oczywiście (po raz nie wiem już nawet który) obejrzałam wszystkie poprzednie sezony. Tak, aby wejść w ten specyficzny klimat…

 

graotron14

 

Autorów ilustracji kolorowanki “Gra o tron” jest aż pięciu. I dokładnie można to zauważyć po rysunkach. Wyraźnie widać różne style i różne pociągnięcia kreski. Podoba mi się to. Dzięki temu książka jest ciekawsza. Czasami stanowi niemałe wyzwanie.

 

graotron17

 

Obrazki do kolorowania na pierwszy rzut oka wcale nie zachwycają. Mogą wydawać się nijakie, niektóre nabazgrolone ot tak od niechcenia. Sama w pierwszej chwili daleka byłam od euforii na ich widok. Koloruję jednak już na tyle długo, że wiedziałam iż należy dać im szansę. W trakcie wypełniania poszczególnych fragmentów ilustracji kolorami, strona zaczyna żyć. Ukazuje się cały kunszt autorów, a Ty masz satysfakcję, że w tym uczestniczysz.

 

graotron22

 

 

Jestem na tyle emocjonalnie związana z sagą i serialem, że nie było mowy o tym, aby kolorować coś inaczej niż powinno być. No dobrze, przyznam, że raz spróbowałam, w jednym rysunku skusiłam się o nadanie własnych barw. Żałuję tego za każdym razem, kiedy patrzę na wspomnianą stronę… Powiem więcej – w ogóle nie potrafię zachwycać się najpiękniej nawet pokolorowanymi stronami z kolorowanki GoT (a widziałam takich całkiem sporo na instagramie czy FB) jeżeli kolory się mi nie zgadzają. Tak już mam. I nic na to nie poradzę.

 

graotron33

 

Kolorowało mi się całkiem miło i naprawdę to lubiłam, ale żeby nie było zbyt słodko… jest w tej książce coś, co może mocno irytować. Na tyle mocno, że wielu może się zniechęcić. Wydawca zawalił tu na całej linii.

Wydanie książki (polskie wydanie, rzecz jasna) wygląda gorzej niż źle.

graotron34

Gdybym nie była fanką “Gry o tron”, cisnęłabym tę książkę w najgłębszy kąt już po drugim obrazku i nigdy do niej nie wróciła. Wszystko przez koszmarny papier. Jest cienki, tak bardzo cienki, że nawet blenderem można zrobić dziurę, o gumce do mazania już nawet nie wspominając. Szczególnie bolesne są przejścia z innej kolorowanki, takiej z dobrym papierem, na tę z nieszczęsnym, niewiele lepszym od toaletowego. Jedyna rada – kolorować tylko “GoT”, bez przerw na coś innego, z czasem człowiek się przyzwyczai i jakoś nauczy na nim działać.

Większość kredek w ogóle nie chce z tym papierem współpracować. Na dobrą sprawę, moim zdaniem tylko Koh-I-Noor Mondeluz jakoś dają tutaj radę i byłam w stanie osiągnąć nimi zadowalająco wyraziste kolory. Przy bardzo ostrożnym dozowaniu wody, kilka obrazków pomalowałam tuszem w kredce Derwent Inktense. Są delikatne przebicia na drugą stronę, ale efekt to wynagradza ;) Używałam też często suchych pasteli w sztabkach Koh-I-Noor do robienia tła, sprawdziły się całkiem nieźle.

graotron35

W książce znajduje się 45 ilustracji. Pokolorowałam je wszystkie. Książka do kolorowania “Gra o tron” to jedyna jak do tej pory kolorowanka, którą wykończyłam w całości. I jestem z siebie bardzo dumna.

Na koniec zostawiam film z pokolorowanej “GoT”. Może dla kogoś będzie inspiracją?


 

Pozdrawiam serdecznie!

Ania

3,322 total views, 4 views today

  • Ale się napracowałaś!!! Tak wiem, że to przyjemność, ale podziwiam za postawę i oczywiście wyniki kolorowania. Wspaniale!

Facebook