Koloraże “Na długie wieczory”– moja opinia

Kolorowanie sprawia, że czuję się jak czarodziejka. Za pomocą kredek zwyczajnym białym kartkom jestem w stanie podarować odrobinę magii. Obrazek na pierwszy rzut oka nieciekawy, wybucha nowym barwnym życiem, co więcej – zachwyca. Obrazek ładny w wersji niepokolorowanej dopiero jest prawdziwym wyzwaniem! To uczucie, kiedy chęć pomalowania go walczy z obawą przed zepsuciem niewłaściwymi barwami, czy brakiem umiejętności. Ta niepewność, jak to wyjdzie. Bezcenna :) 

nadlugiewieczory2

wieczory3

Wśród różnego rodzaju kolorowanek dla dorosłych, które zgromadziłam w swojej (nie takiej znów wielkiej moim zdaniem, bo liczącej jedynie 20 sztuk) kolekcji, są takie pozycje, które lubię bardzo i takie, które podbiły moje serce jeszcze bardziej. Zazwyczaj kupowałam je znając już zawartość. Zdarzyło mi się jednak zamówić kilka pozycji “w ciemno”, na wyczucie, bo coś mnie do nich od pierwszego ujrzenia ciągnęło. Jedną z nich były “Koloraże na długie wieczory” wydane przez Grupę Wydawniczą Relacja. O tej książce do kolorowania dziś napiszę.

Zauroczyła mnie już sama okładka. Piękna i niesamowicie przyjemna w dotyku. W dodatku kocham sowy – w środku też ich zresztą nie brakuje ;)

nadlugiewieczory

Książka wydana jest bardzo porządnie. Nic się nie rozkleja, nie wypada, ani nic nie rozlatuje. Bez problemów można pokolorować każdą część obrazka, nawet tę, tuż przy łączeniu kartek.

wieczory4

Papier jest doskonały. Biały i gładki. Idealnie suną po nim wszystkie moje kredki, również takie, które w innych kolorowankach szwankują.

dlugiewieczory

Kartki w “Kolorażach na długie wieczory” są dosyć grube, bez uszczerbku przyjmą wodę potrzebną do tuszu w kredce, czy kredek akwarelowych. Świetnie spisują się też tutaj suche pastele, których używam głównie do robienia tła.

wieczory5

Nie przepadam za kolorowaniem pisakami, ale gdybym chciała – moje pisaki (Bic Kid Couleur) oraz cienkopisy Stabilo dają radę (zrobiłam próbę i nic nie przebiło na drugą stronę). Żelopisy działają tu tak samo :)

wieczory6

Jeśli chodzi o zawartość… Kolorowanka “Koloraże na długie wieczory” jest przepiękna. Znajdziesz w niej dużo zimowego lasu i wspaniałych leśnych zwierząt, troszkę elementów świątecznych, śnieżynek i mroźnych wzorów. Uwielbiam te klimaty!

wieczory8

 

Zresztą, najlepiej obejrzyj to na filmie…

 

 

Czy już ją kochasz, tak jak ja?

Moje prace z tej i innych kolorowanek możesz oglądać na bieżąco na INSTAGRAMIE – zapraszam Cię tam serdecznie. 

I pamiętaj – kolorowanie uzależnia :)

Pozdrawiam ciepło!

Ania

2,011 total views, 2 views today

  • Piękne te koloraże, a pokolorowane przez Ciebie już w ogóle wyglądają przecudnie!

  • Już od dłuższego czasu zastanawiam się na zakupienie kolorowanki dla dorosłych, pora to zrobić :)

  • Widzę, że kolorowanki ostatnio coraz bardziej popularne są :) Pięknie to robisz, ja nie mam takich zdolności, ale też mnie kuszą.

  • kurcze, kusisz… ja nie mam talentu, żeby rysować, ale kolorowanie też nie idzie mi najlepiej… gdybym miała na to czas… a ja jednak wolę książki. ale może kiedyś się skuszę ;)

Facebook