szczęście

Szukasz szczęścia. Nierzadko desperacko za nim gonisz, a ono uparcie wymyka Ci się z rąk. Mówisz “Będę szczęśliwa, gdy schudnę.” “Będę szczęśliwa, kiedy kupię sobie tamtą czerwoną sukienkę.” “Będę szczęśliwa z tym mężczyzną.” Chudniesz, kupujesz kolejne sukienki, mężczyzna od dawna już jest z Tobą. A do szczęścia potrzebujesz teraz lepszej pracy, mieszkania, może kota… a po nich następnych i następnych… Czy to znaczy, że szczęścia nie da się zatrzymać? A może tak naprawdę ono wcale nie istnieje? Nieuchwytne pojęcie – widmo, czy jednak coś rzeczywistego?

Trzeci dzień wyzwania na blogu SEN MAI. Tematem jest szczęście.

Szczęście to piękny stan. Stan równowagi ciała i umysłu. Stan, kiedy czujesz w środku siłę, odwagę, niezmierzoną radość życia. Stan, w którym wiesz, że możesz wszystko. To stan, gdy świecisz swym wewnętrznym światłem, u ramion masz skrzydła, a z twarzy nie schodzi Ci uśmiech.

Szczęście to coś, czego nie ma sensu szukać. To prawdziwe szczęście pojawi się samo, gdy zrozumiesz jego sens. Bo szczęście to stan idealnej wewnętrznej harmonii i równowagi. To stan zgody z samym sobą. I jeśli go osiągniesz, nic i nikt nie będzie miał mocy, aby Ci go zabrać.

Do szczęścia nie potrzebujesz innych ludzi, żadnych przedmiotów ani żadnych zdarzeń. Szczęście mieszka w Tobie, musisz je tylko obudzić. Gdy żyjesz zgodnie ze swymi przekonaniami, robisz to, co uważasz za słuszne, rozwijasz swoje własne pasje, realizujesz swoje własne marzenia, żyjesz swoim własnym życiem – nie ma szans, abyś szczęścia nie doświadczył.

Nie znaczy to wcale, że inni ludzie są Ci zbędni. Oczywiście, że potrzebujesz kogoś, kto Cię będzie kochał, wspierał i rozumiał, troszczył się o Ciebie, miło spędzał z Tobą czas (a Ty z radością odwzajemnisz się tym samym). Chodzi tylko o to, że inni ludzie nie są do poczucia szczęścia Ci niezbędni. Nic nie jest Ci niezbędne do osiągnięcia szczęścia, poza Tobą samym/samą. Nie goń za ludźmi czy za przedmiotami. Nie uzależniaj swego szczęścia od niczego. To tak nie działa. Bo szczęście to sposób myślenia. Twój własny sposób myślenia.

Zmień dotychczasowy sposób myślenia, podejście i oczekiwania. Nie szukaj i nie uganiaj się za atrapami szczęścia. Nie narzekaj i nie krytykuj jeśli coś Ci nie wychodzi. Pozbądź się postawy roszczeniowej i wszelkich wymówek, by nic z życiem swym nie robić. Bądź wreszcie królem czy królową swoich dni. Rządź. Rządź swoim życiem. Pięknie rządź.

Wyrzuć to, co niepotrzebne. Oczyść umysł. Znajdź ład i porządek w swoim wnętrzu. Bądź sobą. W swym najpiękniejszym wydaniu. Zsynchronizuj swe pragnienia z działaniami. Pozbędziesz się konfliktów wewnętrznych. Obudzisz szczęście. A wtedy pojawią się odpowiedni ludzie, odpowiednie zdarzenia same do Ciebie przyjdą, wszystko zacznie się układać jak należy.

Ciesz się każdą chwilą. Bo szczęście to ta chwila, co trwa. Śmiej się. Baw się. Żyj.

jan

tom1

 

Obudź swoje szczęście. Bo szczęście to cudowny stan. Pozwól mu zaistnieć na stałe. Daj swojemu szczęściu szansę. Rób to, czego naprawdę chcesz.

Zobacz mnóstwo innych ciekawych wpisów na temat szczęścia – są TUTAJ.

Do zobaczenia jutro w następnym wyzwaniowym wpisie :)

Buziaki!

Ania

860 total views, 2 views today

  • Jaki piękny kocio, to Twój? Zgadzam się, że szczęścia trzeba szukać w sobie. Nikt ani nic nie da nam tego uczucia, tylko my sami kiedy pogodzimy się sami ze sobą i sobie wszystko poukładamy w głowie:).

    • Ania

      Tak, to mój Kot. Łobuz, któremu wybaczam wszystko :) Nie wyobrażam już sobie życia bez kota.

Facebook