otwórz okno

Piątek. Pora na coś optymistycznego od BEATY PAWLIKOWSKIEJ. Dziś otwieramy okna. Okna na świat. Świat, który nas kocha.

 

otworz_okno

 

Nie ważne, czy za oknem świeci rozbrykane słońce, czy uśmiecha się zamglony księżyc. Nie ważne, czy wieje przenikliwy wiatr albo czy mróz pieczołowicie tworzy na szybach swoje malowidła. Otwórz okno. I posłuchaj. Słyszysz?

Świat kocha Cię zawsze. W każdych okolicznościach, w każdym miejscu, przy każdej pogodzie. Bo jesteś jego częścią. Każda część jest tak samo istotna i potrzebna. O każdą część świat tak samo dba. I zsyła to, co najlepsze. Tobie również. Choć wiem, że czasami trudno w to uwierzyć.

Świat daje Ci swoje piękno. W każdej postaci. Ciesz się najdrobniejszym jego skrawkiem. Trwaj w zachwycie nad każdym kwiatem magnolii i każdym żółtym mleczem. Posłuchaj śpiewu ptaków. A na niebie, popatrz, chmury układają się na kształt latawca. Chwyć go! Przecież niemożliwe nie istnieje… A wiosna jest taka cudowna!

Otwórz okno. Weź głęboki oddech. A właściwie czemu nie od razu cztery? Rozejrzyj się. Znajdź coś do czego się uśmiechniesz. Oczywiście, że takie coś tam jest. Ja zaraz uśmiechnę się do migoczącego kolorowymi światłami komina przy Bonarce ;) A ty? Masz już coś ładnego? I patrząc na to pomyśl, że wszędzie jest powód do radości. Drobnych i dużych. Czasami tylko trzeba go trochę poszukać. Odrobina wysiłku nikomu nie zaszkodzi, a często wychodzi na dobre ;)

Świat chce Cię napełnić swą dobrą energią. Przyjmij ją! Przyjmij i przekazuj dalej. Działaj. Wszystko co za oknem, niech pobudzi Cię każdego dnia do dawania innym Twej radości. Zarażaj pozytywnymi myślami i uśmiechem.

Świat mówi, że Cię kocha. Dając Ci wszystko, czego potrzebujesz. Byś rzeźbił swoje życie najpiękniej jak potrafisz. Zrób z tych narzędzi użytek, nie czekaj aż coś samo Ci się stworzy.

Nie bój się Świata. Wyjdź na zewnątrz. Świat jest piękny, dobry i przyjazny. Do każdego wyciąga otwarte ramiona. Otwórz się na świat. On Cię przecież kocha.

Pozdrowienia i uściski!

Ania

646 total views, 1 views today

Facebook