Ewa Chodakowska – trening na płaski brzuch

Zawsze uważałam, że najłatwiej zgubić nadmiar ciała w talii oraz brzuchu. Taki mam typ sylwetki, że nigdy nie miałam problemów z utrzymaniem tych obszarów w ryzach, jeśli się pilnowałam rzecz jasna… Tak się składa również, że najbardziej te partie ciała lubię ćwiczyć. Przyniosłam dziś płytę z ulubionymi ćwiczeniami.

 

Ewa Chodakowska “Trening na płaski brzuch”

 

brzuchchodakowska

 

Płyta dołączona jest do książki Ewy Chodakowskiej “Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej”. Mam ją od dobrych kilku miesięcy (TUTAJ pisałam na jej temat). Szczerze mówiąc mało korzystam z zamieszczonych w książce przepisów. Nie, żeby mi się nie podobały, po prostu w międzyczasie zaczęłam inaczej się odżywiać. Za to płytę z treningiem na brzuch bardzo ale to bardzo lubię i regularnie uruchamiam.

Jest to krótki program (trwa zaledwie 15 minut) i można wykonywać go jako trening niezależny. Jednak moim zdaniem powinno się potraktować ten zestaw ćwiczeń jako dodatek do treningu właściwego, nie oszukujmy się 15 minut to bardzo mało. Można ćwiczyć to codziennie – polecam! ;) Doskonale działa na mięśnie brzucha, talię oraz wzmacnia mięśnie kręgosłupa.

Cały trening podzielony jest na trzy części. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są na macie. Dla początkujących mamy podane łatwiejsze wersje ćwiczeń.

Część pierwsza.

Są to 4 ćwiczenia po 30 sekund (spięcia brzucha, skręty w pozycji siedzącej i nożyce pionowe). Wykonujemy je bez żadnych przerw, następnie powtarzamy serię od początku. Na końcu wykonujemy ćwiczenie rozciągające.

Część druga.

Wygląda bardzo podobnie do pierwszej, różni się tylko ćwiczeniami. Mamy tu wznosy tułowia, wznosy bioder, spięcia brzucha z jednoczesnym ściąganiem nóg. Na końcu oczywiście ćwiczenie rozciągające.

Część trzecia.

Jest krótsza, bez powtarzania serii, ale za to ćwiczenia są bardziej wymagające. Tutaj będziemy ćwiczyć kombinację podporów przodem (deska) i bokiem (side plank) – w sumie 4 ćwiczenia. Następnie przez 1 minutę wzmacniamy dolne mięśnie grzbietu, a na końcu rozciąganie.

Dzięki małej ilości powtórzeń i szybko zmieniających się ćwiczeniach oraz braku przerw, czas mija przy tym i tak krótkim przecież treningu nie wiadomo kiedy. Ćwiczy się naprawdę bardzo przyjemnie i jeśli wszystko wykonamy prawidłowo, zapewniam, że szybko pojawią się efekty.

Trening Ewy Chodakowskiej na brzuch jest jednym z moich dwóch ulubionych na tę część ciała. Jako drugi polecam oczywiście niezawodną od lat Tamilee Webb (TUTAJ).

Zawsze warto zabrać się za trening, pamiętaj! Lepsze pół treningu niż nic! Ćwicz! Z tą płytą na pewno nie obciążysz sobie stawów, nie nadwerężysz niczego, nie dostaniesz zadyszki. Co najwyżej dopadną Cię zakwasy ;) Bardzo polecam!

Pozdrowienia i uściski!

Ania

9,770 total views, 1 views today

Facebook