wewnętrzne słońce

Jak co piątek, dziś kilka słów motywujących, które tradycyjnie pożyczyłam od Beaty Pawlikowskiej. W tym tygodniu najbardziej spodobało mi się wewnętrzne słońce

 

wewn_slon

 

Zrobisz tak jutro?

Zdarzyło Ci się kiedyś, że rano otworzyłaś oczy  i od razu coś poszło nie tak? Może budzik nie zadzwonił o właściwej porze, może z miejsca przytłoczyły Cię myśli o trudnych sprawach, które w tym dniu czekały na załatwienie, a może znienacka obudził Cię kot wskakując na poduszkę tuż nad Twoją głową? W dodatku ta pogoda za oknem… Powiedziałaś sobie “To będzie paskudny dzień!”.

I faktycznie był.

Ubierając się nerwowo, podarłaś ostatnią parę rajstop, pijąc w pośpiechu kawę upuściłaś filiżankę – nie dość, że się potłukła, to jeszcze trzeba ścierać pół podłogi w kuchni, uciekł Ci przed nosem tramwaj, stałaś w nieskończoność na czerwonych światłach, spóźniłaś się do pracy itd. itd. Jedno nieszczęście pociągało następne. A Ty byłaś coraz bardziej zła i sfrustrowana.  Niech ten paskudny dzień już się skończy!

Znasz to skądś? Z pewnością. Tak jak i ja. Ale wiesz, że wszystko może wyglądać zupełnie inaczej, prawda? Kot na pewno rankiem wskoczy na Twoją poduszkę, ale Ty nie musisz się z tego powodu od razu denerwować. “Ty głupi kocie!” zawsze można przecież zmienić w “Hello Kitty, how are you?” – to brzmi lepiej, o wiele lepiej. Łatwo powiedzieć, co…?

Zaraz po obudzeniu, jeszcze w łóżku, gdy leżysz z zamkniętymi oczami i słodko pachniesz snem – włącz swoje wewnętrzne słońce. Nie wywołuj pierwszą myślą złego dnia. Powiedz “Niech się dzieje co chce, ten dzień będzie PIĘKNY!”. I zobaczysz, że to działa.

Nie ważne jak się zaczął. Nie ważne ile trudnych zadań jest przez Tobą. Z uśmiechem pójdziesz przez przeszkody. Dasz radę.  Bo to jest przecież Twój dobry dzień. Ciesz się chwilą. Nie pozwól, by cokolwiek zasłoniło radosne promyki Twoich myśli. Nie ma chmur! Pyzate słońce Cię przekona, że nawet jeśli coś się nie udało, to wiesz, to jest w jakimś celu – na pewno czeka na Ciebie lepsze rozwiązanie. Na mnie zawsze czeka.

Z dobrym nastawieniem możesz wszystko. Dobre nastawienie prowadzi Cię wesoło poprzez dzień. Jeden, drugi, trzydziesty. I wiele następnych.

Stłukłaś filiżankę? I tak ich masz za dużo, nie mieszczą się w szafce. Brudna podłoga? Przyznaj, że przed tą kawą niewiele była czystsza; może wreszcie po pracy weźmiesz się za porządki???

Życie jest piękne. Nie warto psuć go toksycznymi myślami. Myśl pozytywnie. A wtedy wszystko pozytywnie będzie się układać.

Jutro jest Twój nowy dobry dzień. Mój również.

Buziaki!

Ania

486 total views, 1 views today

Facebook