zima na mojej wsi?

Dziś trochę gadania, więcej oglądania i dużo chodzenia. Zapraszam Cię bowiem na zimowy spacer. Po miejscach może nie najpiękniejszych w świecie, ale bardzo, bardzo mi bliskich. Idziemy na spacer po mojej wsi.

Zanim wyjdziemy z domu moich rodziców zerkniemy przez szybkę w drzwiach co słychać na zewnątrz. No i jak się okazuje niewiele zobaczymy, bo na szybce mróz coś namalował, popatrz jak ładnie?

zima1

Wychodzimy z domu. Na dachu werandy błyszczą imponujące sople. Piękne! Chętnie bym parę zerwała i się nimi pobawiła, ale przecież mamy spacerować. Zrobię więc tylko zdjęcie i idziemy dalej?

zima
Jesteśmy już na drodze, tuż za bramką. Najpierw rzut oka w prawo, na koniec mojej ulicy. Robię tak od zawsze, bo do tego brązowego domu przyjeżdża moja dawna przyjaciółka i muszę wiedzieć, czy czasem do mnie nie idzie. Dziś jej nie ma, możemy iść w lewo?

zima7
Pójdziemy prosto do rozwidlenia drogi. Ja mówię, że do zakrętu, bo tak to miejsce od zawsze nazywam. Miejsce, którego miałam powód bać się jak niczego w życiu. Odkąd pokonałam grasującego tam potwora, mogę iść dumnie jak królowa i zakręt kochać jako miejsce triumfu. No chodźmy tam szybciej, poślizgajmy się po drodze, co Ty na to?

zima8
Teraz skręcamy w prawo, chwilkę prosto i jeszcze raz w prawo. Wspinamy się na wał. Ale spokojnie, idziemy drogą, nie będzie źle :)  No i jesteśmy! Popatrz w prawo jak ładnie!

zima3

To teraz zerknij w lewo. To właśnie tutaj zjeżdżałam na sankach i workach po nawozie wypchanych sianem :) Szkoda, że nie mamy ze sobą sanek?

zima9
Chodźmy w takim razie w dół, drogą nad Dunajec. Ja idę po tym niezdeptanym pasie śniegu!

zima5

A tutaj zobacz jakie fajne ślady! Ciekawe kto je zostawił.

zima6

Jak ja lubię zimę! Ale wiesz co? Zmarzłam już strasznie. Nie pójdziemy dzisiaj nad Dunajec. Zapomniałam z domu rękawiczek i już nie daję rady robić zdjęć. Popatrzmy jeszcze tylko na ten śnieg?

zima10
Wracamy. Jeszcze tylko mały rzut oka z wału w stronę domku.

zima11
I schodzimy z wału. Po lewej świetlica, ulubione miejsce do spędzania miłych wieczorów w miłym towarzystwie? stare dobre czasy? od wieków tam w środku nie byłam? chodźmy szybciej, zanim zagadam Cię na śmierć o tym, co tam się działo :)

zima4
Przyjemnie mi się spacerowało, bardzo przyjemnie, a Tobie? Cieszę się, że mogłam Ci to wszystko pokazać. Dziękuję za cudnie spędzony czas.

ania-zima

A teraz chodźmy na kawę do mojej mamy, pyszną czekoladowo-truflową, dawno tak dobrej nie piłam i Ty pewno też. No to biegiem na tę kawę? :)

437 total views, 1 views today

 • dziekuje za mily..bialy spacer..z pieknego miejsca pochodzisz..pozdrawiam ania

 • przemiły spacer… bardzo dziekuję… przeniosłam się na chwile do moich stron rodzinnych, gdzie równie pięknie…
  pozdrawiam

 • Bardzo miła ‚teleportacja’ ;)
  Kocham Twój styl pisania…
  Ha… widzę, że na spacerek wzięłaś gąsienicę ;D

 • Piękna zima , wszyscy ,którzy lubią te porę roku mogą się czuć dopieszczeni .Mily spacer.

 • Witam serdecznie! Lubię takie zimowe spacerki:-)Ciekawe widoczki zaprezentowałaś…Pozdrawiam ciepło w ten mroźny poniedziałek:-)

 • Ata

  Taki spacer bardzo mi odpowiada :-)
  Nogi nie marzną, łapska nie odpadają, a oczy się nacieszą :-)

 • Bardzo przyjemny taki wirtualny spacer o tej porze roku i tak niskiej temperaturze:)))
  Pozdrawiam!

 • Dziękuję za cudny spacer…dobrze,że z domu nie musiałam wychodzić hi,hi…pozdrawiam

 • Dzięki za oprowadzenie:)fajnie tak w ciepełku przenieść się tylko w myślach(ja to zwierzątko ciepłolubne jestem);) pozdrawiam

 • o rany, aż się łezka w oku kręci… poznaliśmy się z mężem właśnie nad Dunajcem i wiele razy spędzaliśmy tam wakacje, ferie, majowy łikend… ale to były czasy… :o)

 • zapraszam po wyróżnienia…

Facebook