my Little John

20 września 2000, godzina 01.20

?Co pani ma w domu??

?Chłopca.?

Położna rzuciła mi szybkie spojrzenie i wyczuwalnie niepewna mojej reakcji na nowinę pospiesznie wypowiedziała ciąg wyrazów ?To ma pani drugiego syna, śliczny chłopak, zaraz umyjemy, zważymy, zmierzymy, a teraz niech mama zobaczy.?

Zanim zobaczyłam ? usłyszałam, jak mi się wtedy zdawało najpiękniejszy krzyk na świecie. Krzyk mojej małej ubrudzonej maziami i krwią kuleczki. Położna podała mi go na chwilkę, mogłam pocałować i przytulić i zakochać się już kompletnie bez pamięci.

?Chciałam drugiego chłopca.?

?Nooo, to super! Waga 4,20 kg, wzrost 55 cm, punktów 10. Wspaniały mężczyzna!?

 

janek6

Już w szpitalu nie mogłam opuścić go nawet na minutę. Chciałam biegać, szczęśliwa, że nie mam najmniejszych komplikacji, że nie jestem jak poprzednio uwięziona w łóżku na długie tygodnie. Nie dało się. Mały wrzeszczał na cały szpital, gdy tylko oddaliłam się na parę kroków. Nie przeszkadzało mi to. Najważniejsze było, że tym dzieckiem rzeczywiście fizycznie byłam w stanie się zajmować. Wyszliśmy do domu po trzech dobach. Parę dni była z nami moja mama. Dziecko grzeczne jak aniołek. Ledwie babcia pojechała ? pokazał różki. Sypiał głównie na moich rękach. Szczerze nienawidził łóżeczka i jeszcze bardziej wózka. Wrzeszczał jak upiór, gdy tylko próbowałam zająć się czymkolwiek innym niż jego osóbka. Od smoczka, zarówno butelkowego, jak i do ssania miał odruch wymiotny. Od 22 do 01 w nocy miewał kolki, na szczęście tylko przez miesiąc?

Gdy miał 10 miesięcy zaczął samodzielnie chodzić. Gdy miał rok mówił wyraźnie i zdaniami. Przez dłuższy czas nie potrafił wypowiedzieć głoski ?k?. Na brata wołał ?Tomet? i cudownie radził sobie z deklinacją ?Ty Tomecie!? Przez pierwsze trzy lata życia jego największym wrogiem był fryzjer.

 

janek4

Tuż przed czwartymi urodzinami mojego małego dziecka odkryłam, ze potrafi ono czytać, choć go nikt tego nie uczył. W wieku 5 lat poszedł do przedszkola. Beczał przez dwa miesiące. Gdy dzieci biegały i krzyczały zatykał sobie uszy, bo przeszkadzał mu hałas. Przyjaciela znalazł dopiero w szkole.

 

janek2

 

Jest uparty jak osiołek. Leniwy. Najgorszym przedmiotem w szkole jest dla niego wf i basen. Bardzo inteligentny, wyraźnie wybija się ponad rówieśników. Już w pierwszej klasie przeczytał wszystkie opowieści z Narni, potem wszystkie części Harrego Pottera i następnie wszystko Tolkiena. Indywidualista jakich mało. Żyje w świecie gwiezdnych wojen, Herosa V i Władcy Pierścieni. Najbardziej chciałby zostać rycerzem :)

 

janek1

Nadal głośno wrzeszczy niezależnie czy ma powód. Nadal jest pieszczochem nieprzeciętnym. Nadal lubi się przytulać. Nadal chce buziaki na dobranoc. Ale chce już sam wracać ze szkoły i sam zostaje w domu, sam chodzi do kolegi. I cały czas ma swoje zdanie, którego potrafi bronić. On już chyba jednak nie jest mały?

 

janek5

Wczoraj skończył 9 lat. Mój Jasiek.

406 total views, 1 views today

 • Aniu widzę, że panienki tak mają, gdy czytałam Twojego posta miałam wrażenie, że to o mojej Izie, która 14 września skończyła 9 lat.

 • Jest malutka różnica Iza uwielbia wf i basen, z wody by najchętniej nie wychodziła :D

 • Ata

  Ja też myślałam, że to Ani ten post tyle, że ona nie wrzeszczy ;-D
  I podobnie jak Iza Gusi Ania zakochała się w basenie ;-)
  Nawet wczoraj napisałam post na blogu, ale z braku czasu go nie wysłałam :-DD

 • Ata

  No i wszystkiego najlepszego dla dostojnego Jubilata!!
  Nawiasem mówiąc – fajny by z niego zięć był… ;-)
  Ania jest z 2001 roku, więc i różnica wieku akuratna.

 • ależ pieknie napisałaś… aż łezka mi sie zakręciła…

 • A mój 19 skończył 18 lat :). Fajne te chłopaki spod Panny nieprawdaż ? :))

 • jak zareagował na tę Twoją notkę? (o ile przeczytał) – bo takie „przyjemne” zdania napisałaś, że aż się miło robi

 • Jasiek przeczytał i zaczął się śmiać „pomyliłaś się w jednej rzeczy, pomyliłaś i to bardzo”. „W jakiej?” „Nadal uważam fryzjera za wroga”. :)

 • Aniu cudny ten Twoj Jan :)
  Upodobania ma bardzo zblizone do mojego meza. Jak bedzie starszy podsun mu ksiazki Trudi Canavan. Pisze fajna fantastyke choc nie dla 9 latka, raczej dla nastolatka.
  za to na teraz moze mu sie spodobac fantastyka w wykonaniu Darren’a Shan’a
  O ile Trudi jest napewno w wersji polskiej to co do Shan’a nie wiem.

  Ps. bardzo mi sie podoba Twoj blog :)

Facebook